Šiandien lazerio naudojimas įvairioms kosmetinėms procedūroms yra gana platus. Viena iš šių procedūrų yra odos atjauninimas lazeriu, suteikiantis ilgalaikį ir labai efektyvų rezultatą.
Lazerinis atjauninimas gali būti naudojamas koreguoti įvairias kūno vietas ir kūno vietas, pavyzdžiui, veidą, sėdmenis, kaklą, šlaunis, vidines rankas, pilvą. Būtent šios sritys laikomos problemiškiausiomis ir galinčios prarasti elastingumą ir jaunystę dėl su amžiumi susijusių žmogaus kūno pokyčių ar dėl kitų priežasčių.
Lazerio odos atjauninimas turi keletą pranašumų, kurie yra šie:
- nechirurginė intervencija;
- po procedūros visiškai nėra sveikimo laikotarpio;
- atjauninimo rezultato išsaugojimas pakankamai ilgą laiką;
- aiškaus lazerio poveikio vidinės dermos struktūroms gebėjimas išprovokuoti regeneracinį kolageno ląstelių sintezės procesą;
- garantuojamas neigiamų pasekmių ar šalutinių poveikių nebuvimas;
- galimybė derinti atjauninimą lazeriu su daugybe kitų kosmetinių procedūrų;
- trunka šiek tiek laiko ir nereikalauja specialių sąlygų įgyvendinant atjauninimą.
Daugumą klientų domina, kaip per tokį trumpą laiką ir be operacijos įmanoma pasiekti aukštų rezultatų ir stangrią, jaunatvišką odą. Atsakymas labai paprastas. Lazerio veikimas yra prasiskverbti per odą, kurią ji kaitina. Trumpi terminiai impulsai skatina senų kolageno ląstelių susitraukimą ir sukelia naujų skaidulų sintezę.
Taigi paaiškėja, kad lazeriniu veido odos atjauninimu galite pasiekti:
- visiškas raukšlių pašalinimas arba reikšmingas sumažėjimas;
- sumažinti strijų sunkumą;
- akivaizdžiai sutraukia poras;
- išlyginti randus;
- susiaurinti eritemos plotą;
- stiprinti odos struktūrą;
- labai pagerina odos tonusą.
Veido atjauninimas: dalinis, anglinis, pakeliamasis
Frakcinį odos atjauninimą tikrai galima laikyti novatoriška technologija, paremta naujausiais kosmetologų ir šios srities specialistų tyrimais. Yra žinoma, kad laikui bėgant odos struktūroje vyksta negrįžtami procesai, vienos ląstelės miršta, o kitos tiesiog dėl kokių nors priežasčių nustoja veikti. Taip pat sustoja aktyvi kolageno ir elastino sintezė.
Tokių procesų rezultatas - raukšlių atsiradimas, suglebusi sausa oda.Būtent frakcinis odos atjauninimas yra skirtas „atgaivinti“ miegančioms ląstelėms. Lazeris sugeba juos pažadinti ir priversti veikti.
- Lazerio spindulys prasideda šilumos smūgiu, pažadinančiu ląsteles.
- Dėl lazerio veikimo negyvos ląstelės nukrenta ir nustoja kištis į naujų struktūrą.
- Veikiančios ląstelės pradeda dalijimosi procesą, kad atkurtų pažeistą mikrozoną.
- Tuo pačiu metu vyksta kolageno ir elastino sintezės procesas, kurie yra atsakingi už odos jaunatviškumą.
Kad lazerio spindulys prasiskverbtų plonai, jis padalijamas į keletą spindulių. Taigi gaunama lazerinė grotelė, kurią sukuria specialus aparatas. Jei pacientas turi jautrią odą, procedūros metu gali būti naudojamas anestezijos gelis.
Frakcinis atjauninimas išsiskiria pagal charakterio tipą ir lazerio įsiskverbimo į odą gylį.
Abliacinis atjauninimas laikomas vienu iš procedūros variantų. Dėl šios procedūros negyvos odos mikroplotai pašalinami lazeriu. Todėl pažeistos mikrozonos pradeda mažėti ir gyti. Rezultatas yra nuostabus kėlimo efektas.
Antrasis atjauninimo variantas yra neabejotinas metodas. Šios procedūros metu taip pat vyksta odos kolageno atsinaujinimo procesas, tik giliai. Lazerio spindulys prasiskverbia pakankamai giliai, o išoriniai odos sluoksniai lieka nepakenkti. Rezultatas yra ilgesnis atjauninimo procesas.
Kiekvienam pacientui - vyrui ar moteriai - reikėtų pasirinkti individualų frakcinio atjauninimo variantą, atsižvelgiant į odos ypatumus ir skiriamuosius paciento kūno bruožus.
Dalinio odos atjauninimo indikacijos apima:
- strijų, įvairių randų ar žvaigždžių buvimas;
- išsiplėtusios poros;
- odos pigmentų buvimas;
- odos atsainumas ir suglebimas;
- raukšlių, varnos pėdų pasireiškimas.
Taip pat reikėtų nepamiršti, kad yra veiksnių, kurie gali būti kliūtis dalinio atjauninimo procedūrai.Šie veiksniai apima:
- vietovės, kurią planuojama „atjauninti“, uždegimas;
- infekcinė odos liga;
- psoriazės buvimas;
- alerginės apraiškos;
- piktybinio pobūdžio navikas gydomoje srityje;
- epilepsijos liga.
Lazerio dangos atnaujinimas yra modernus veido odos atjauninimo metodas. Medicininio lazerio spindulio poveikis gali išgarinti odos paviršiaus sluoksnį ir dėl to išlyginti odos reljefą.
Lazerio dangos padengimas taip pat naudojamas norint pašalinti arba pašalinti išorinius odos trūkumus, pavyzdžiui, randus, randus ar įvairias deformacijas. Spindulio įsiskverbimo gylis ir planuojamas odos gydymo plotas parenkamas kiekvienam pacientui individualiai.
Pagrindinės odos paviršiaus atnaujinimo indikacijos yra šios:
- veido odos pokyčiai dėl amžiaus faktoriaus;
- veido fotografavimas;
- veido raukšlių pasireiškimas;
- mechaninio poveikio veidui pasekmės: randai ir randai.
Kontraindikacijos apima:
- stiprūs uždegiminiai procesai gydomoje srityje;
- paciento kūno ir odos polinkis į pernelyg didelius randus.
Laikui bėgant, lazerio dangos atnaujinimas gali trukti nuo pusvalandžio iki valandos, atsižvelgiant į gydomą plotą ir jo plotą. Prieš procedūrą numatoma atlikti sutrumpintą tyrimą ir konsultuotis su gydytoju.
Atsigavimo laikotarpis yra kelios dienos - nuo 5 iki 10, kai pluta visiškai išnyksta. Šiuo laikotarpiu pacientas naudoja antiseptinius tepalus. Po fizinio darbo ar sportinės veiklos bus galima grįžti praėjus 3-4 savaitėms po procedūros.
Lazerinis veido atjauninimas anglimi yra laikomas naujausia lazerio šveitimo technika, kurioje naudojamas anglies stipriklis.
Veido anglies pluošto atjauninimo ypatumas yra subtilus anglies pilingo poveikis, kuris švelniai nušveičia negyvas epidermio ląsteles ir tuo pat metu turi baktericidinį poveikį. Dėl to atsistato medžiagų apykaitos procesai, taip pat susiaurėja poros, stimuliuojama elastino ir kolageno gamyba. Oda pradeda regeneracijos procesą ląstelių lygyje, o tai padeda atjauninti odą, pašalinti raukšles ir pagerinti bendrą odos būklę.
Lazerinis veido atjauninimas anglimi neturi amžiaus apribojimų, išskyrus nepilnamečius. Procedūra dažnai naudojama riebiai ar probleminei odai.
Procedūros indikacijos:
- raukšlės;
- riebi ir problemiška oda;
- odos atsipalaidavimo pasireiškimas;
- veido porų išsiplėtimas;
- natūralios odos praradimas;
- pigmentacija.
Lazeriniu būdu atnaujinant anglies pluoštą veidas turi daug privalumų, tarp kurių yra šie:
- neinvazinis metodas, todėl procedūros metu ir po jos neskauda;
- nėra sveikimo laikotarpio;
- pastebimas rezultatas po pirmojo seanso;
- platus lazerio veikimo diapazonas.
Vienas iš galimų būdų, kaip kovoti su veido odos senėjimu ir jos elastingumo bei jaunystės grąžinimu, yra veido kėlimas lazeriu.
Ypatinga procedūros ypatybė yra lazerio pluošto naudojimas ne ištisine kryptimi, o frakcijų poveikio metodu. Taškinis lazerio efektas lemia aktyvų fibroblastų, ląstelių „embrione“ aktyvumo atkūrimą. Šios ląstelės naudojamos kolageno gamybai ir sintezei.
Šiam kėlimui paprastai naudojama vietinė nejautra, daugiausia aušinamasis gelis. Reabilitacijos laikotarpis po veido korekcijos lazeriu baigiasi per savaitę po procedūros.
Galima atsižvelgti į lazerio kėlimo rezultatus:
- ryškus ir skaidrus veido ovalas;
- patempta veido oda;
- odos elastingumas ir tankis;
- raukšlių mažinimas;
- nelygumų išlyginimas;
- kraujagyslių tinklo pašalinimas;
- amžiaus dėmių pašalinimas ant veido.
Reikėtų pasakyti, kad lazerinių veido kėlimo procedūrų eiga apima keletą seansų, kurių seką ir periodą nustato specialistas, atsižvelgdamas į paciento odos būklę ir procedūros efektyvumo išsaugojimą. Paprastai dėl tinkamos priežiūros veido kėlimo lazeriu efektas išlieka veiksmingas 2–4 metus.
Lazerinės veido kosmetologijos pranašumai
Šiuolaikinėje medicinoje ir kosmetologijoje lazeriai iškovojo pirmąją vietą kovoje su trūkumais ir neigiamomis odos apraiškomis. Lazerinės kosmetologijos procedūrų spektras yra labai platus, pradedant odos atjauninimu ir atnaujinimu, baigiant apgamų ir tatuiruočių pašalinimu. Norint suprasti lazerinės veido kosmetologijos esmę ir jos efektyvumą, reikėtų atsižvelgti į šios rūšies kosmetikos procedūrų pranašumus.
Lazerinės kosmetologijos privalumai:
- nėra chirurginės intervencijos;
- netraumuojantis, bet kartu labai efektyvus lazerio šviesos pluošto poveikis;
- gebėjimas pašalinti įvairius defektus, tokius kaip raukšlės ar randai, ir tuo pačiu skatinti kolageno gamybą, o tai lemia veido odos atjaunėjimą;
- spektaklio išsaugojimas ilgą laiką.
Taip pat reikia pažymėti, kad lazerinėje kosmetologijoje, ypač veido srityje, labai svarbu gydytojo profesionalumas, aparato kokybė ir visų pagrindinių tam tikros procedūros taisyklių ir reikalavimų laikymasis.